MUMS

30

METŲ !

Mineralų formos ir jų poveikis

Rinkoje dabar galima rasti įvairių formų ir dydžių šlifuotų ir nešlifuotų mineralų. Kaipgi iš tos gausybės išsirinkti tinkamą?

Pirmas klausimas šiuo atveju būtų toks: kokiam tikslui mineralas bus taikomas? Sakykime, kad rūšį Jūs jau pasirinkote. Dabar teks pagalvoti, ar jis bus naudojamas aplinkai valyti, ar nešiojamas kaip gydymo priemonė, ar dedamas ant čakrų įvairioms praktikoms atlikti, ar tik palaikomas rankoje būsenai sureguliuoti, ar nešiojamas žiede, pakabutyje ir pan. Taigi paskirtys gali būti įvairios.

Kita sąlyga: kaip stipriai tas mineralas turėtų veikti. Žinoma, jei norima stipresnio poveikio, reikėtų rinktis didesnį ir kokybiškesnį, t. y. grynesnį.

Dabar apžvelgsime įvairius atvejus.

Aplinkai valyti tinkamos formos

Ametisto žeoda

Aplinkai valyti puikiai tiks natūralūs mineralai: kristalų drūzos arba žeodos, agatų žeodos arba didelės plokštelės, natūralūs dideli ir įdomūs mineralų gabalai. Jie bus ne tik atgaiva akiai ir širdžiai, bet ir puikūs transformatoriai negatyviai energijai perdirbti.

Žeodos energija paprastai centruojama: ji teka iš išorės į centrą ir atiduodama akmeniui, tada sluoksniais iškeliauja atgal į aplinką. Šiuo atveju veikia kaip rėtis. Jei patalpoje susikaupia daug įtampos, patartina pakišti žeodą po šaltoku vandeniu kartą per savaitę nors 3–5 min. Vandenį reikia leisti tiesiai į žeodos vidų, o jeigu ji labai didelė ir nepakeliama, išpurkšti ją. Jei patalpa gana rami, žeodą užtenka prausti kartą per mėnesį.

Drūzos, agregatai ir kristalų grupės gali būti dedami tose kambario vietose, kur jaučiama negatyvi energija (nesinori būti): ant rašomojo stalo, kad padėtų labiau koncentruotis, kambario centre, kad jos gaivi energija užpildytų patalpą, arba tiesiog ten, kur norite.

Drūzos labai energingai ir stipriai išspinduliuoja energiją ir taip keičia patalpos mikroklimatą. Energija teka iš pagrindo į viršūnėles, kurios ją nukreipia savomis kryptimis. 20 kv. metrų kambariui reikėtų apie 500 gramų drūzos arba kelias mažesnes vertėtų išskirstyti po kambarį. Tam puikiai tiks visi kvarcai.

Ant drūzos galima padėti kitų akmenų arba jų dirbinių. Ypač tai aktualu tiems akmenims, kurių negalima daug prausti, t. y. kurių sudėtyje yra vario arba daug geležies: malachitui, chrizokolai, lazuritui, boji, piritui, hematitui, meteoritams. Ypač plačiai energiją „išbarsto“ drūzos, kurių kristalų viršūnėlės nukreiptos skirtingomis kryptimis. Tai puikūs patalpos energijos išlygintojai.

Prausti reikia kaip žeodas.

Ametisto kristalas

Dideli kvarcų kristalai su nupjauta apačia, kad juos būtų galima pastatyti taip, jog viršūnė rodytų į lubas, nuo 500 gramų ir daugiau, šiek tiek papoliruoti arba ne. Jų energija teka per pagrindą į viršūnę ir išspinduliuojama per ją ir per kristalo briaunas. Toks kristalas turi siurblio efektą. Apytaka vyksta labai greitai ir efektingai. Patalpose, kuriose daug įtampos, ant derybų stalo patartina dėti ametisto kristalą. Ten, kur daug emocijų, – dūminį kvarcą; ten, kur tiesiog norima palaikyti švarią energiją, – kalnų krištolą; ten, kur palyginti ramu, bet norima pritraukti daugiau sėkmės, – citrinąšiaurę, jei jos reikia profesine prasme; į rytus, jei trūksta sveikatos; į pietryčius, jei problemos finansinio pobūdžio; į pietus, jei siekiama pripažinimo; į šiaurės vakarus, norint pritraukti įtakingų draugų; jei ieškote sėkmės pilnatvės prasme – į centrą).

Galima pasiūlyti paprastus veiksmus, kuriuos reikėtų atlikti po didelių susibūrimų arba profilaktiškai kartą per 1–4 savaites.

Nakčiai (ypač veiksminga per Mėnulio pilnatį) palikite ametisto kristalą kambario centre, o į kambario kampus paguldykite po kalnų krištolo „pirštuką“ (užtenka 25–30 g kiekvieno), smaigaliu nukreiptą į centrinį ametistą. Jei kambarys 30–40 kv. metrų, kristaliukus geriau imti dvigubai didesnius. Ryte, dėkodami kristalams, surinkite juos ir, žinoma, nuprauskite.

Ametisto piramidė

Piramidė – tai ypatinga forma, turinti gilią prasmę, galinti sukoncentruoti mintį ir jėgą, kryptingumą, įtvirtinti idėją, suteikti dieviškąją globą. Su jomis žaisti negalima, todėl įprastame gyvenime jas geriau pasidėti ant stalo ar kur kitur ir daug nevartyti, juo labiau nenukreipti smaigalio arba dugno į kitą žmogų. Padėti ją pageidautina kampais arba sienomis pagal pagrindines pasaulio kryptis. Galima teigti, kad jos poveikis šitaip naudojant bus kiek panašus į pastatyto didelio kristalo poveikį. Tiesa, Jūs tik nežinosite, ar piramidė išpjauta pagal kristalo ašį. Dažniausiai taupant žaliavą taip nedaroma. Apvalymui naudojama piramidė nebūtinai turi atitikti Egipto piramidžių parametrus. Nors dauguma pardavėjų teigia, kad taip ir yra, tačiau būtų rečiausias sėkmingas atsitiktinumas, jei taip būtų iš tikrųjų.

Parametrai yra būtini statant didelę piramidę, skirtą kūnui ir sielai gydyti, arba naudojant nedidelę įvairiems ezoteriniams tikslams. Tada geriau susirasti gerą ir patikimą meistrą, kuris ją išpjautų. Reikia pasakyti, kad tokių meistrų tikrai reta.

Paprastas įvairių mineralų piramides galima naudoti Feng Shui tikslams. Tam siūlomi mineralai: kalnų krištolas, ametistas, citrinas, ametrinas, dūminis kvarcas, rutilo kvarcas, rožinis kvarcas, fluoritas, agatas, marmurinis oniksas (kietumas 3–3,5), kuris parduodant dažnai netiksliai vadinamas oniksu (tai jau chalcedonas, kurio kietumas 7), marmuras, lazuritas, kalcitai, nefritas, rodonitas, malachitas, karneolis, serdolikas, jaspis.

Serpentino piramides arba kitus dirbinius geriau dėti prieškambaryje, netoli durų arba ant palangės, nes jie tinka namų apsaugai. Labradoro piramidę arba jo dirbinius galima naudoti taip pat kaip serpentiną, tačiau juos dar galima laikyti ten, kur daugiausia sukinėjasi emocingas, vaikystės traumas į dabartinį savo elgesį perkėlęs žmogus.

Agato obeliskas

Obeliskus galima naudoti taip pat kaip piramides ir iš tų pačių akmenų, nors juos labiau galima būtų taikyti akupunktūrai.

Agato plokštelė

Agato plokštes galima naudoti kaip langų vitražus, pakabinti ant virvutės „sunkesnėje“ būsto vietoje, sunertų plokštelių eilę panaudoti kaip „vėjelį“ kabinant tarpduriuose, ypač jei durų išpjovoje dingsta svarbi Feng Shui zona.

Jos harmonizuos, stiprins dvasią, skatins pasitikėjimą savimi ir stabilumą.

Kalnų krištolo žvakidė
Žvakidė

Žvakidės iš įvairių mineralų skleis akmens, iš kurio jos išpjautos, poveikį. Tai sustiprins jau ir taip gana stiprų liepsnos poveikį. Todėl gali būti naudojamos pagal paskirtį kiek reikia ir kaip norima.

Pavyzdžiui, kalnų krištolo arba ametisto žvakidės padės susikoncentruoti, valys protą ir kartu aplinką, todėl naudingos altorėliuose, medituojant arba meldžiantis, rašant arba mokantis.

Rožinio kvarco žvakidė ant stalo skleis švelnią, o kartu ir stiprią meilės energiją. Prie tokio stalo niekas nebenorės pyktis, skaudinti vienas kitą. Tiks įvairaus sunkumo ligoniams, nemokantiems priimti savęs ir kitų tokių, kokie yra, padės to mokytis.

Geltono kalcito žvakidės ant stalo skatins virškinimą, gerą apetitą. Jos suteiks optimizmo ir palaikys norą bei galimybes realizuoti save. Depresija sergantiems žmonėms patartina būtinai ją įsigyti ir uždegus grožėtis.

Serpentino ir labradoro žvakidės naudojamos apsaugos arba negatyvumo išvalymo ritualams.

Ametisto rulutys

Rutuliai gali būti naudojami ir aplinkai tvarkyti, nors labiau skirti meditacijoms arba kitoms savęs tobulinimo praktikoms. Patalpai iki 20 kv. metrų reikėtų apie 5 cm skersmens rutulio, kuris būtų dedamas kambario centre (nors nakčiai), o šiaip gali turėti savo įprastą vietą. Jį, kaip ir bet kokios kitos formos mineralą, reikėtų statyti rūpesčių keliančioje vietoje. Energija į rutulį įeina ir atiduodama iš visų pusių. Rutulio energija rami ir lygi, žinoma, priklausomai nuo akmens, iš kurio jis pagamintas, funkcijų.

Kristalų lempos arba fontanai skleidžia harmonizuojančią, raminančią, sielą ir protą gaivinančią energiją, kartu puikiai valo patalpą nuo viso į ją patenkančio negatyvo. Puikiai tinka meditacijoms, gydymo procesui pagreitinti.

Kvarcai, padėti į kambario geopatogenines zonas, sutrūkinėja, blunka, todėl tokioms zonoms neutralizuoti geriau pasirinkti didesnes jaspio, agato, heliotropo, serpentino arba tiesiog vario piramides, dedamas, kaip jau minėta. Tokiam pačiam tikslui galite pasirinkti didesnių lauko akmenų, kurie Jums bus priimtini, ir dėti į neigiamą zoną. Po tam tikro laiko (pajusite patys) akmenis gali tekti pakeisti.

Norėdami harmonizuoti namų aplinką, sudėkite į lėkštę įvairių būgninių arba tiesiog prie jūros rastų akmenukų. Tegul lėkštutė stovi ant stalo arba Jums rūpimoje vietoje. Nepamirškite akmenukus kartais nuprausti, o po tam tikro laiko perrinkti: kai kurie gali būti nebetinkami. Padėkoję juos galite padėti sode.

Įvairiose būsto vietose galite dėti didelių ir gražių mineralų bei jų gabalų. Jie veiks pagal savo funkcijas.

Nešioti tinkamos formos

Nuolatiniam nešiojimui labiau tiktų būgniniai arba švelnesnių formų akmenukai, nedideli kristaliukai ir įvairiai šlifuotos akutės.

Būgniniais vadinami akmenukai, kurių žaliava buvo supilta į didelį būgno formos indą su vandeniu ir šlifavimo smėliu. „Būgnas“ sukasi daug savaičių, ir taip akmenukai gludinasi. Panašiai gludinasi jūros akmenėliai.

Energija, įeinanti per plokštumas, švelniai išeina per mažus kampelius. „Būgninukų“ energija nedirgina net ypač jautrių žmonių.

Būgniniai akmenėliai

Jie nešiojami kaip pakabučiai maišelyje po kaklu, klijuojami ant atitinkamų kūno vietų gydymo tikslais, galima palaikyti rankoje būsenai sureguliuoti, kai kuriuos net įsidėti į kelnių kišenę (jaspį, tamsų agatą, morioną, šerlą, tigro akį, sakalo akį, nefritą, aragonitą, juodąjį tektitą, hematitą, obsidianą, gagatą).

Gana įprasti šia prasme klausimai: ar galiu nešioti akmenį rankinuke, ar padės pasveikti mažas ant stalo gulintis akmenukas? Atsakymas: rankinuke esantis akmenėlis veiks rankinuką. Akmenėlis, gulintis ant stalo, pasveikti nepadės, kaip to nepadarytų ir neišgerta ant stalo gulinti gydytojo paskirta tabletė.

Mažos plokštelės gali būti naudojamos kaip būgniniai akmenėliai. Ypač jos pravers klijuojant sergančio organo vietoje arba atliekant apdėjimo akmenimis praktikas, apie kurias dar bus rašoma.

Iš jų labai sėkmingai galima gamintis ir pakabučius. Energija tekės švelniai, harmoningai.

Nedideli kiaušinio formos pakabučiai, ypač iš kalnų krištolo, puikiai tiks aurai valyti. Pakanka užsidėti valandą prieš ir po Saulės tekėjimo arba laidos. Tiems, kam reikia nuolatinės apsaugos, t. y. tenka dirbti gana sudėtingomis sąlygomis, galima nešioti visą dieną.

Kalnų krištolas kiaušinis

Karoliai – tai klasikinis akmenų nešiojimo būdas. Šiuo atveju poveikis labai stiprus ir greitas, nes tai jau uždaras akmenų ratas aplink galvą. Liesdamasis prie kaklo akmuo žaibiškai perduoda energiją meridianams, limfos takams, kraujotakos sistemai, todėl ji tuoj pat išnešiojama po visą fizinį ir kitus kūnus.

Karoliai iš rutuliukų veiks švelniau, bet pakankamai veiksmingai, briaunotų akmenų poveikis bus kur kas intensyvesnis kaip ir skeveldrėlių.

Jautresniems žmonėms patartina rinktis iš nedidelių rutuliukų suvertus karolius. Skeveldrėlių karoliai labai dinamiški, nes kampai gali tiesiog gręžti aurą, todėl žmogus jausis „perkrautas“.

Kampuotų karolių energija per plokštumas perduodama į kampus, todėl aštrias formas vertėtų rinktis tiems, kurie sakosi, kad jų „oda stora“ ir jokio poveikio jie nejaučią.

„Donutai“ – tai apskritos akmenų plokštelės su skyle viduryje. Tokia forma buvo naudojama dar senosiose Indijos, Nepalo, Kinijos kultūrose. M. Giengerio teigimu, ši forma atsirado nusižiūrėjus iš įprasto akmens su skyle, kuris visais laikais buvo laikomas laimės akmeniu. Tad tai yra ir apsaugos akmuo.

Pasak S. Sienko, tai durys iš vienos erdvės į kitą. Energija teka per akmenį, įeina į skylę ir ten paskirstoma, t. y. negatyvas išeina į niekur. Ji siūlo, kai sunku, šios formos akmenį dėti ant trečiosios čakros.

Rožinio kvarco „donutas”

Apyrankių iš grynų akmenukų poveikis analogiškas karolių poveikiui, tik šiek tiek švelnesnis. Čia veikiami atitinkami meridianai.

Nešiojamą nešlifuoto kalnų krištolo pakabutį (kristaliuką) geriau rėminti taip, kad viršūnė būtų nukreipta žemyn, t. y. kad dvasinė energija būtų integruojama į žemiškąją, o ne atvirkščiai.

Papuošalai iš įvairių mineralų suteikia galimybę nešioti juos prie kūno. Todėl, žinoma, nereikėtų kitos papuošalų pusės uždengti metalu, t. y. akmenukas turi „kvėpuoti“, taip atiduodamas savo energiją Jums, o ne metalui. Papuošalams paprastai naudojamos įvairiai šlifuotos akutės.

Chrizoprazo kabašonas

Kabošonai – tai akutės, kurių apatinė dalis lygi, o viršutinė švelniai išgaubta. Energija čia švelniai įeina ir švelniai perduodama. Ypač tinka vaikams ir jautriems žmonėms.

Briaunotos formos tinka akupunktūros taškams veikti, tačiau perkrova nejaučiama, nes paprastai veikiamas vienas iš jų arba du. Suaktyvina meridianą, kurio veiklos zonoje nešiojamas. Jų poveikis aštresnis nei kabošonų. Energija išspinduliuojama pro briaunas.

Papuošalai gali būti nešiojami dėl kelių paskirčių:

  • tik dėl grožio;
  • dėl poveikio.

Pirmuoju atveju nešiojantiesiems papuošalą visai nesvarbi akmens atliekama funkcija, todėl net to nesitikint galima sulaukti šalutinio poveikio. Tačiau tikimės, kad jeigu jau skaitote šią knygą, Jums nors šiek tiek rūpi akmens poveikis. Tad antruoju atveju reikėtų rinktis Jums reikalingą mineralą, rėminti jį į tam tinkamą metalą ir atitinkamai nešioti. Plačiau apie amuletus ir talismanus skaitykite atskirame skyriuje.

Akmenų papuošaluose formos

1 – apvalioji; 2 – ovalioji; 3 – klasikinė; 4 – markizo (valtelės); 5 – kriaušės; 6 – kvadratinė aštuoniakampė (smaragdinis kvadratas); 7 – aštuoniakampė (smaragdinė); 8 – šešiakampė; 9 – pailginta šešiakampė; 10 – penkiakampė; 11 – karė (kvadratas); 12 – bageto; 13 – trapecinio bageto; 14 – trapecinė; 15 – rombinė; 16 – trikampė; 17 – epoleto; 18 – jaučio galvos; 19 – lango; 20 – kulkos; 21 – skydo; 22 – aitvaro; 23 – statinaitės; 24 – rutulio; 25 – brioleto; 26 – pandeloko; 27 – alyvos; 28 – širdies; 29 – žvaigždės; 30 – sagos.

Terapijai ir meditacijoms tinkamos formos

Meditacija koncentruojantis į mineralą

Ametisto drūza: grožėjimasis ja 20–30 min. pailsina pavargusias akis, stiprina regėjimą, ramina mintis ir įtampą.

Ametisto žeoda: galite pasidaryti energetinį dušą 15–25 min. mintyse patalpinę save į ją: tai puiki meditacija protui raminti ir įtampai sumažinti.

Protui raminti geriausiai tiks žiūrėjimas į peršviečiamą mineralą, o emocijoms raminti geriau naudoti neperšviečiamą. Pastaruoju atveju puikiai tiks baltojo arba melsvojo koralo šaka, aragonito agregatas, įvairūs agatai (žeodos, plokštelės, gabalai).

Baltasis koralas
Baltasis koralas

Stiprių pokyčių periodais galite žiūrėti į įvairius metamorfinius mineralus (apie juos jau kalbėta). Šiuo, kaip ir bet kuriuo kitu, atveju rinkitės tą mineralą, kurį stebėti ir kuriuo grožėtis Jums dabar maloniausia.

Norėdami pasijusti kosmoso dalele, praplėsti sąmonę, ieškokite įvairių formų kvarcų su vaivorykšte arba ūkais (kalnų krištolo, citrino, ametisto, dūminio kvarco, ametrino), pasigrožėkite sidabriniu, auksiniu arba vaivorykštiniu Meksikos obsidianu.

Ypač jautriems ir įvairiems astraliniams reiškiniams ir esybėms imliems žmonėms patartina medituojant šalia savęs pasidėti aragonito šaką arba agregatą, kad šiek tiek apramintų.

Visada malonu žiūrėti į kristalą (apie kalnų krištolą ir jo formas bus kalbama II tome), rutulį, kiaušinį, piramidę.

Kiaušinio formos akmuo  (peršviečiamas) puikiai valys aurą į jį tiesiog žiūrint. Mintyse perkelkite save į jį 20–30 min. Į šios, kaip ir į rutulio formos, akmenį energija įeina iš visų pusių, į visas ir išspinduliuojama. Šias formas mėgsta žmonės, orientuoti į praeitį, ypač kai nepaleidžiama opi problema dar iš vaikystės arba nesutvarkyti santykiai su tėvais. Nešiojant šios formos atitinkamą funkciją atliekantį mineralą, reikalai tvarkosi šiek tiek greičiau.

Dūminio kvarco kiaušinį aiškiaregiai gali naudoti meditacijoms į buvusius gyvenimus suaktyvinti.

Rutulio kalnų krištolo, ametisto, citrino, pastatyto akių lygyje apie 20 cm atstumu, stebėjimas gerina koncentraciją, stiprina aiškiaregystę ir kitus panašius sugebėjimus. Kelias minutes juo pasigrožėję, švelniai primerkite akis (tik neužsimerkite) ir taip stebėkite rutulį, atsidūrusį rūke. Stenkitės, kad rutulys „nešokinėtų“ akyse, o jei tai pajusite, grąžinkite jį į vietą ir pradėkite iš naujo. Pratimas atliekamas 20–30 min. per dieną reguliariai bent mėnesį. Tada galite tęsti tiek, kiek norite, arba, padarę 10–20 dienų pertrauką, vėl pakartokite. Profilaktiškai (mėnesį per metus) tai būtų patartina visiems, ypač dirbantiesiems protinį arba su energijomis susijusį darbą. Vietoj rutulio galite naudoti didesnį pusiau švarų kristalą (ypač naudingi su vaivorykšte).

Švarius arba su „švelniomis snaigėmis“, ūkais arba vaivorykštėmis rutulius visada mėgo žmonės, turintys parapsichologinių gebėjimų. Pastaruoju metu mokslininkai pradėjo teigti, kad mūsų Visata turi ribas ir galimas daiktas, jog ji yra apvali kaip ir joje esančios planetos. Tad jau minėtasis rutulys gali būti laikomas mažyčiu Visatos modeliu, vadinasi, ir jo galimybės beveik neišmatuojamos. Kiekvienam ši forma gali atverti ką kita. Siūloma galimybe nepasinaudojus, ji vėliau gali būti nebesuteikta, tad priimkite Jums siūlomą rutulio žaidimą, žinoma, prieš tai apsidraudę savo Dvasios vedlių apsauga ir parama.

Rutulio formą taip pat mėgsta žmonės, besiilgintys harmonijos.

Tikroji piramidė – tai šventas simbolis, todėl ji įsileidžia tik tikruosius Išminties ieškotojus. Tuos, kurie mano tokie esą, bet iš tikrųjų siekia žinių, kad jomis pasinaudotų savo egoistiniams tikslams, ji suklaidina. Toks žmogus patenka į savo proto susikurtą iliuziją, kurioje gyvena tol, kol jį laiko jo ambicijos ir puikybė, kurių jis sakosi nebeturįs. Todėl technikos su piramidėmis atskleistos nebus, nes tiems, kam atėjo laikas, jos pačios atsivers, o tiems, kam jų dar nereikia, jos taip pat nieko neatskleis, nes žmogus tam dar nepasiruošęs. Atsiverti gali bet kuri kalnų krištolo, ametisto, dūminio kvarco arba citrino piramidė, net jei matmenys ne tie. Tam, kam dar ne laikas, joks matmenų laikymasis nepadės. Matmenys gali tik nutiesti tiesesnį kelią į iliuziją. Jokie žmonės fiziniame kūne, kad ir kokiais skambiais vardais save vadintų, jei tai nėra grynakraujis tikrasis Guru, to paskatinti Jumyse taip pat negali. Tai Jūsų Dvasinių Vadovų, stebinčių Jūsų kelią, privilegija.

2006 m. Egipto archeologai teigė, kad:

Cheopso piramidės aukštis, kažkada buvęs 146,69 m, dabar liko 137,49 m;
jos pagrindo kraštinė buvusi 230 m, dabar yra 226 m;
iš viso Didžioji Piramidė buvusi pastatyta iš 2 300 000 blokų. Įėjimas orientuotas į šiaurę.

Reikia pasakyti, kad įvairūs autoriai, rašę apie Egiptą, pateikia šiek tiek skirtingus piramidės matmenis. Čia reiktų priminti, kad tuo metu, kai jos buvo statomos, matavimo vienetas buvo kitas.

Piramidę galite naudoti tiesiog kaip energijos koncentracijos objektą, panašiai kaip kristalus generatorius.

Ištrauka iš Audronės Ilgevičienės-Astrėjos knygos „Raktas į akmenų karalystę I: Kuo gali padėti akmuo?“, p.26-40.