MUMS

30

METŲ !

Apie talismanus ir amuletus

Tai labai paini tema. Painumas atsiranda todėl, kad daugelis autorių, rašančių šia tema, nepakankamai įsigilinę į savo nagrinėjimo objektą arba tekstą nusirašę iš kitos knygos, suplaka talismanus ir amuletus į vieną visumą ir suteikia jiems tą pačią prasmę. Taigi tie du žodžiai pateikiami kaip sinonimai, kurių tiesioginė reikšmė ta pati. Kaip susigaudyti nespecialistui? Juk žmogus galvoja, kad jeigu reikia talismano, jis jį laisvai nusipirks parduotuvėje. Jose dabar ir pasiūla milžiniška. Be nuovokos naudojami magiški simboliai, dažnai jie net iškreipiami, t. y. įtraukiamos ne visos detalės, sakralinės formos, akmenys. Ko belieka tikėtis šiais visuotinės painiavos laikais?

Susitarkime, mielasis skaitytojau: jei norite žaisti talismanus ar amuletus, žaiskite, tai Jūsų teisė. Jei norite sužinoti apie visa tai plačiai, daug medžiagos galite rasti „Akmenų knygoje“ I tome. Jo pabaigoje rasite literatūros sąrašą, ten bus ir rimtų leidinių ta tema.

Bendrajam supratimui pabandykime pasiaiškinti dabar.

Amuletu visais laikas buvo laikomas objektas, kuriam būdavo priskiriama apsaugos funkcija. Tai galėjo būti bet kas: akmuo, plunksna, medžio gabalėlis, brangaus žmogaus dovanotas daiktas ir t. t.

Talismanas – tai specialiu laiku iš specialių medžiagų ir specialiu būdu pagamintas objektas, skirtas sėkmei pageidaujamoje srityje pritraukti. Vadinasi, jis privalo būti gaminamas konkrečiam žmogui. Jį galėjo gamintis tiek pats žmogus, tiek talismanų gamintojas, vadinasi, tai puikiai suprantantis meistras.

Amuletai

Savisaugos instinktas ir baimės paskatino senovės žmogų ieškoti apsisaugojimo būdų ir priemonių. Tokiomis priemonėmis tapo įvairūs to meto, jo manymu, stiprūs simboliai (pvz., Saulė, Mėnulis, Perkūnas ir t. t.) ir daiktai. Buvo spėjama, kad į apsaugos objektą, šiuo atveju amuletą, įteka tos jėgos energija, kurią amuletas vaizduoja. Tiek magija, tiek visos religijos naudoja simbolius ir daiktus, turinčius galią. Tų visų simbolių ir daiktų esmė – pagelbėti žmogui kovojant su matomais ir nematomais priešais ir panaikinti baimes.

Pasak Plinijaus, amuletas – tai daiktas, nuvejantis nuo žmogaus bėdas.

Taigi amuletas – tai objektas, kuriam nešiotojas dėl vienų ar kitų priežasčių priskiria apsaugos savybes. Jis saugo nuo nepageidaujamų išorės poveikių, bet nepadeda įveikti ydų.

Amuletu gali būti tiek akmuo, tiek medžio lapas ar plunksna, tiek brangaus žmogaus dovanotas daikčiukas ar religinė relikvija. Svarbiausia čia tikėjimas, sustiprinantis nešiojamo daikto energiją ir suteikiantis jai norimą veikimo kryptį.

Senovėje įvairios tautos amuletams naudojo reptilijų kūno dalis, įvairius suakmenėjimus, amonitus ir visada kalnų krištolo kristalus. Suakmenėjimai ir amonitai simbolizuodavo perėjimo, arba transformacijos, procesą – viena forma tampa kita. Kai kurie skaitytojai žino, kad tikrieji Pašventimai susiję su mirties patirtimi: žmogus kuriam laikui „išsijungia“. Dėl to vyksta sunkus naujas prisitaikymas prie viduje pasikeitusios arba besikeičiančios kokybės. Taigi čia yra šiokia tokia analogija, nes kažkada buvę paprasti gyvūnai ne supuvo, kaip fizinis kūnas po mirties, o suakmenėjo, t. y. pakeitė kokybę. Tokie gyvūnai ir augalai senovės tautų akyse tapo šventi, todėl jų dalys nešiojamos kaip relikvijos, kurioms suteikiamos švento objekto savybės.

Amuletu laikomas bet kuris mineralas ar dirbinys iš jo ne tik apsaugo, kaip tai daro amuletai, bet ir skleidžia tam mineralui būdingas savybes.

Kaip palikimas atitekusį daiktą vadinant amuletu, kartu pritraukiama ir to žmogaus, kurio daiktą nešiojate, energija. Gerai, jei tai puikus ir tyras žmogus, tačiau taip galima perimti ir svetimą karmą: nešiojantis tą daiktą žmogus gali pradėti gyventi kito nenugyventą gyvenimą. Todėl norint nešioti, reikėtų jį išvalyti, kaip aprašyta skyriuje „Mineralų valymas ir priežiūra“.

Amuletu gali tapti relikvija, atitekusi po tėvų ar senelių mirties. Geriausia, jei tas daiktas Jums buvo įteiktas prieš mirtį. Tokių artimų žmonių dovana jau yra su pusiau sąmoninga ir pusiau nesąmoninga apsaugos programa Jums. Net jei tie daiktai atsidūrė Jūsų rankose kaip palikimas po jų mirties, su sąlyga, kad Jūsų santykiai su jais buvo geri, išvalykite juos, kaip jau buvo kalbėta, ir drąsiai nešiokite. Jie sustiprins Jus ir padės visokeriopai, nes motinos ir tėvo linkėjimai yra pati stipriausia pasaulyje programa. Negatyvią šią programą permušti gali tik tikros krikštamotės ar krikštatėvio nauja pozityvi programa.

Visos tautos amuletams naudodavo tas medžiagas, kurios būdavo randamos jų žemėse, pvz., kinai – nefritą, meksikiečiai – turkį ir t. t.
Tai nuo seno buvo norma.

Kaip amulėtą naudojant svetimos tautos simbolį, dievo atvaizdą ar figūrėlę, kaukes arba specialiai tam tikslui paruoštus papuošalus būtina žinoti, ką tai reiškia. Nešiodami tai, ko nesuprantate, galite prisitraukti psichines jėgas, kurių nepažįstate, todėl negalite suvaldyti. Namie ar su Jumis gali pradėti vykti nemalonūs reiškiniai, įvykiai ir pan. Būtina žinoti, kad Jūs, atrodytų visai nekaltai, įsijungiate į svetimos tautos ar genties egregorą, t. y. jos mentalinę ir psichinę programą (tradicijas, įpročius ir pan.). Jei tas egregoras artimas ir pažįstamas Jūsų sielai iš praeitų inkarnacijų – puiku, jei ne – tai gali iškreipti Jūsų dabartinį gyvenimą ir pasekmės gali būti nenuspėjamos.

Yra tokių kosmopolitų, kurie namie turi įvairių egregorų relikvijų ir puikiai jaučiasi. Tai žmonės, kurie intuityviai jaučia energetiką, todėl neįsigyja daiktų, kurie galėtų jiems kenkti. Deja, tokių yra tik saujelė. Taip, daugybę gyvenimų gyvendami, pabuvojame įvairiose Žemės vietose. Tos vietos, su kuriomis susiję geri mūsų sielos prisiminimai, traukia ir vilioja. Iš ten atsivežti daiktai sustiprina ir palaiko. Daugelis tai jaučia intuityviai. Yra stiprios Žemės vietos, iš kurių atsivežti ten rasti akmenys ar kas kita taip pat yra labai naudingi. Tačiau patartina vengti pirkti tai, ką pardavėjai vadina amuletais arba talismanais, ypač jeigu jie jau buvo kieno nors nuosavybė. Jei perkate dievo figūrėlę, kaukes (pvz., Afrikoje, Lotynų Amerikoje, Meksikoje ir kt.) ar kitas relikvijas, turite sugebėti pajusti, ar ta energetika negriaus Jūsų ir Jūsų artimųjų energetikos, taip pat kokia programa toje relikvijoje jau yra.

Vadinasi, Lietuvoje gyvenantiems žmonėms kaip amuletai puikiai tiks gintaras, titnagas, lauko ir pajūrio akmenys, medis ir t. t. Ypač efektingi yra akmenėliai su skyle, piešiniais, simboliais (spirale, akimis, runomis, kryžiais, žvaigždutėmis ir t. t.), dvispalviai (viena pusė yra vienos, kita –
kitos spalvos). Svarbios trikampio, pentagramos, širdutės formos. Galite patys išsipjauti norimas figūrėles iš ąžuolo, liepos arba pušies, eglės ir kadagio derinio ir jas nešioti arba pagaminti savo mylimiems žmonėms. Senovės lietuviai medžius laikė šventais, taigi tokia dovana gali tapti savotišku palaiminimu ir, žinoma, apsauga.

Atsiminkite, kad amuleto poveikis dar priklauso ir nuo Jūsų tikėjimo. Vadinasi, pirmiausia jis turi būti malonus Jūsų akiai ir širdžiai. Todėl pakelkite nuo žemės tą akmenėlį, kuris į Jus „žiūri“. Jei renkate amuletą kitam, eidami į pajūrį susikaupkite ir galvokite apie tą žmogų, kuriam amuleto ieškote: Jūs turite juo tapti. Tada pakelsite tinkamą, net jei Jums jis pasirodys ne visai tas. Tai ne Jūsų, o to žmogaus amuletas, todėl Jūsų skoniai gali skirtis.

Amuletams jokių ritualų nereikia. Juos geriausia užsidėti tada, kada radote ar gavote, nes Dangus geriausiai žinojo, kada jį Jums atsiųsti.

Amuletai, kuriuos gali nešioti visi

1. Įvairaus pobūdžio akys

Senovės Egipte Dievo Goro akies simbolis buvo naudojamas apsaugai. Dešinė akis – Saulė – reiškė aktyvumą, ateitį, kairė akis – Mėnulis – pasyvumą ir praeitį.

Abi akys kartu – tai diena ir naktis, tai platus akiratis ir žinojimas, nepažeidžiamumas.

Akies forma saugo nuo nužiūrėjimų, blogų aplinkos įtakų.

Būtent todėl katės, tigro ir sakalo akys pirmiausia pristatomi kaip apsauginiai akmenys.

Taip Indijoje šlifuoja oniksą.

Agatai su akies piešiniu vadinami akiniais agatais. Jie, be agatui įprastų savybių, atlieka ir aprašytąją funkciją.

Amuletu gali būti lauko arba pajūrio akmuo, kuriame yra akies piešinys.

Dabartiniu metu gaminama daugybė įvairių sintetinių produktų, turinčių akies (atspindėjimo) efektą. Pati forma jau atlieka minėtąją funkciją, bet sintetika, žinoma, neturi tų puikių savybių, kurios papildomai būdingos gyvam akmeniui. Tad rinktis skaitytojui.

2. Senovinis Dao simbolis – „Kelias“, „Vienovė“.

Jis sujungia vyriškąjį ir moteriškąjį (Jan ir In) principus. Daoistai teigė, kad kosmosą valdo dualistinis principas, todėl, jei gyvena pagal šį principą, žmogus visada bus harmonijoje ir pusiausvyroje, o tai skatins jo dvasinį augimą.

Tokį simbolį galima gaminti iš metalų arba akmenų.

Jo improvizaciją gana dažnai galima rasti lauko arba pajūrio akmenyse.

3. Pentagrama

Jos simbolis nuo seno naudojamas magiškuose ritualuose. Pitagorui tai buvo sveikatos ženklas. Viduramžiais ji buvo naudojama darbui su stichijomis ir elementalais, apsaugai nuo raganų ir piktųjų dvasių. Dabar pentagrama laikoma mikrokosmoso simboliu. Žvaigždėje slypi galinga jėga, kurią galime panaudoti savo tikslams įgyvendinti, todėl ji gali padėti norams išsipildyti, savo dvasinei jėgai pažadinti, vidinėms galioms suaktyvinti. Žinoma, ji apsaugo nuo nužiūrėjimo ir neigiamų aplinkos įtakų. Kai viršūnė žiūri aukštyn – tai Taikos ir Šviesos simbolis, kai žemyn – šėtono ir Tamsos simbolis, naudojamas juodojoje magijoje.

Pentagrama

4. Spiralė

Spiralė laikoma evoliucijos simboliu. Spiralė, besisukanti į kairę, –
moteriškoji energija, į dešinę – vyriškoji. Atkreipkite dėmesį į kosmines ūkų ar galaktikų nuotraukas.

Nešioti akmenį su spirale (tai gali būti amonitas) – vadinasi, skatinti savo bendrąjį evoliucijos procesą. Todėl toks akmuo patartinas visiems. Akmenis su šia forma mėgo viso pasaulio tautos.

5. Heksagrama
(Dovydo žvaigždė, Saliamono antspaudas)

Ši žvaigždė susideda iš dviejų trikampių: vieno, žiūrinčio aukštyn ir reiškiančio dvasią, kito, žiūrinčio žemyn ir reiškiančio materiją. Šis simbolis suteikia šių abiejų principų harmoniją, todėl jį mėgo įvairios dvasinės kryptys (kabalistai, teosofai ir t. t.). Harmoningas žmogus įgyja įžvalgą, žinojimą. Tai puiki apsauga nuo blogio, ligų, nelaimių ir nesėkmių, nes harmoningo žmogaus jos nebeveikia. Vidurinėje Azijoje šis simbolis turėjo saugoti nuo gaisrų, mirtinų sužeidimų ir priešų puolimo.

6. Kvadratas

Tai tvarka ir teisingumas, pastovumas, tvirtumas ir materialumas. Jis gali asocijuotis ir su keturiomis stichijomis: ugnimi, vandeniu, oru, žeme bei keturiomis pagrindinėmis pasaulio šalimis: šiaure-pietumis, rytais-vakarais.

Tokią formą patartina nešioti siekiantiesiems stabilumo ir tvirtumo savo žemiškuosiuose reikaluose, arba tiems, kurių gyvenime per daug atsitiktinumų, nesusipratimų, tiems, kurie nebejaučia žemės po kojomis.

Kvadratas

7. Trikampis (viršūnė nukreipta aukštyn)

Daugelyje kultūrų simbolizavo Aukščiausiąją vienybę, Pasaulio Dvasią.

Kai jo viršūnė žiūri aukštyn, tai gali reikšti dar ir vyriškąjį principą, arba dvasią, kai žemyn – moteriškąjį principą, arba materiją.

Priklausomai nuo to, kaip jį nešiosite, atitinkamą energiją ir prisišauksite.

8. Drugelis

Drugelis simbolizuoja pokyčius, turinčius savo sistemą. Astrologai tai vadina ciklais, susijusiais su tam tikrų planetų judėjimu Žemės atžvilgiu.

Drugelis padeda įžvelgti tų pokyčių prasmę, džiaugtis gerais gyvenimo dovanojamais dalykais ir ramiai priimti nesėkmes, koreguoti priežastis savyje. Ypač šis simbolis reikalingas tiems, kurie gyvena tik tam, kad dirbtų, o visur kitur nemato prasmės.

Kai kuriems amuletų tyrinėtojams drugelis yra sielos simbolis.

Šią formą galima naudoti visur, net ir tatuiruotėms.

Šios formos piešinį galite rasti ir ant lauko akmens.

9. Garsas OM

Tai pirmasis kūrinijos garsas, iš kurio, kaip teigiama, vystėsi pasauliai („Pradžioje buvo Žodis“). Nuolatinis jo kartojimas įveda į gilią meditaciją, savo ir pasaulių esmės suvokimą, nušvitimo būseną. Pasijuntama Absoliuto dalele, įeinama į bežodę tylą.

Toks užrašas gali būti puikus amuletas bet kokiu gyvenimo atveju, o kartu skatinti ir dvasinio tobulėjimo procesą. Gal Jums pasiseks ir rasite lauko akmenį arba agatą su tokiu įrašu. Tai patvirtins, kad Jūsų pasirinktas kelias teisingas, ir skatins atsiverti Aukščiausiajai Meilei ir Tiesai.

OM simbolis

10. Širdis

Ši forma simbolizuoja meilę, taiką, harmoniją ir visavertį džiaugsmą, sugebėjimą mylėti ir priimti kito meilę, būti laimingam. Yra žmonių, kurie manosi esą neverti meilės arba bėga nuo jos, bijo savo ar aplinkos sukurtos programos, kad juos būtinai pažeis, kad jiems turi nesisekti arba jaučiasi kalti, jei tik pasijunta laimingi. Jiems ta forma tiesiog būtina, kad leistų sau būti laimingi. Ši forma naudinga ir sergantiesiems širdies ligomis.

Lietuvoje gana dažnai pasitaiko širdies formos lauko akmenų arba ši forma juose „išpiešta“ kita spalva.

11. Trilapis arba keturlapis dobilas

Keltai jį laikė šventu augalu, simbolizuojančiu gyvenimiškąją jėgą. Krikščionybėje jis įkūnija Trejybę.

Keturlapis dobilas simbolizuoja sėkmę, penkialapis – laimingą santuoką.

12. Pasaga

Pasagasėkmės ir apsaugos simbolis. Galima nešioti ją apyrankėje, pakabutyje, kad padėtų apsisaugoti nuo nužiūrėjimų ir prakeikimų.

Pasaga, prikalta virš namo durų rageliais aukštyn, nuveja blogį ir traukia sėkmę.

Pasagos formos akmuo

13. Dievo karvutė

Dievo karvutė – sėkmės ir turto simbolis.

Tą patį simbolizuoja suakmenėję vabalai arba jų įspaudai uolienoje. Galite nešioti arba dėti į turto arba karjeros kampą.

14. Voras

Voras – turto, sėkmės simbolis, saugantis nuo priešų ir aplinkos įtakų.

15. Plunksna

Plunksna – senas egiptiečių amuletas.

Auksinė plunksna suteikia dalykinę sėkmę. Plunksna simbolizuoja turtą ir intelektą. Galite rasti akmenį su plunksnos piešiniu, ji gali atsispindėti kristalo viduje. Tai gali būti paprasta plunksna, kuriai dėl Jums žinomų priežasčių suteikiate ypatingą reikšmę, ir pan.

16. Kiaušinis

Kiaušinis – meilės ir vaisingumo simbolis. Buvo tikima, kad jame sutelkta pirmapradė energija, galinti virsti kūrybine jėga.

17. Pelėda

Pelėda – žinių simbolis, todėl šį simbolį gali nešioti visi, kas jų siekia.

18. Nebijokite leisti sau turėti nuosavą simbolį arba akmenį su kokia nors ypatinga arba netikėta forma. Jį galite rasti netikėčiausiu būdu, spręsdami kažkokią problemą, ieškodami kokio nors teiginio patvirtinimo, o gal tiesiog būdami pavargę ar nusiminę. Tai simboliai-ženklai. Dažnai jie skirti tam tikram periodui. Nešiokite juos arba laikykite namuose, t. y. elkitės taip, kaip jaučiate.

Akmuo „Kristaus galva”, akmuo „Šypsenėlė”, akmuo „Faraono galva”

19. Zodiako ženklų amuletai:

Avinas – skatins asmenybės savirealizaciją, drąsą, ryžtą, savarankiškumą (metalai: auksas, geležis; akmenys: raudonasis turmalinas, raudonas jaspis).

Pyktį ir impulsyvumą ramins aukso ir sidabro lydinys bei lazuritas arba ametistas.

Jautis – skatins saugumą savyje, gerovę, pasitikėjimą ir sveikatą (metalai: varis, žalvaris; akmenys: agatai, rodochrozitas, chrizoprazas).

Meilės sau ir ramybės neturintiesiems tiks pakabutis su rožiniu kvarcu varyje arba žalvaryje.

Dvyniai – veiks sugebėjimą girdėti, suprasti kitus ir būti išgirstam, taisyklingai kalbėti, nemeluoti, nebijoti išsakyti savo nuomonės (metalai: sidabras, varis; akmenys: kalnų krištolas, melsvasis chalcedonas, samaninis agatas, fluoritas).

Vėžys – padės neužspausti savo jausmų, pamatyti savo nuoskaudas ir su jomis dirbti. Ramins per didelį jautrumą ir pažeidžiamumą (metalai: sidabras; akmenys: samaninis agatas, chrizokola, pieniškas mėnulio akmuo, okeaninis agatas, fluoritas).

Sėkmę skatins samaninis agatas ir chrizokola.

Liūtas – pažadins širdies šilumą, vidinę jėgą ir padės atskleisti kūrybinį potencialą (metalas: auksas; akmenys: polichrominis arba arbūzinis turmalinai, saulės akmuo, arba avantiūrininis lauko špatas, rodonitas, rodochrozitas).

Rubinas daugeliui sužadina puikybę ir ambicijas. Ambicijas padės raminti lazuritas aukse ant reikalingos rankos bevardžio piršto.

Mergelė – skatins rūpestingumą, atsakingumą, pareigingumą ir norą padėti bei dirbti be stresų ir perdėjimų (metalai: auksas, sidabras; akmenys: citrinas, rudai geltonas jaspis).

Karneolis, geltonas kalcitas, malachitas ramins perdėtą rūpestingumą ir reiklumą, skatins optimizmą, padės į viską žiūrėti ramiau.

Svarstyklės – padės susitaikyti su savimi ir pasauliu, skatins diplomatiškumą, toleranciją ir sugebėjimą apsispręsti (metalai: auksas, sidabras, varis, žalvaris; akmenys: prazemas, žaliasis turmalinas, lazuritas, chrizokola, chrizoprazas).

Padės spręsti partnerystės problemas: lingamas, polichrominis arba arbūzinis turmalinai, karneolis.

Susitapatinusiesiems su kitų požiūriu ir taip praradusiesiems savąjį – ametrinas aukso ir sidabro lydinyje nelaimingojoje pusėje.

Skorpionas – padės pamatyti nuoskaudas ir pyktį, ne užspausti, o perdirbti neigiamas emocijas, neskaudinti kitų, o kartu ir neterorizuoti savęs, atverti savyje galingą Šviesos energijos srautą ir panaudoti jį savo kasdienybėje (metalai: auksas, sidabras; akmenys: dūminis kvarcas, serdolikas, juodasis arba rudasis turmalinai, lazuritas).

Lengviau keistis padės sugilitas, rutilo kvarcas ir turmalininis kvarcas.

Šaulys – skatins žinių troškimą ir poreikį pasidalyti jomis su kitais. Padės kelionėse, svetimose šalyse, teismuose ir dvasiniuose ieškojimuose (metalai: auksas; akmenys: lazuritas, turkis, chrizokola, sodalitas, ametistas, melsvasis kalcitas, kianitas, arba distenas).

Pergalę teismuose suteiks chrizolitas.

Ožiaragis – skatins kantrybę, ištvermę, savarankiškumą, karjerą ir gerovę, kartu nebūnant šaltu ir atšiauriu savo artimiesiems (metalai: auksas, sidabras; akmenys: agatai, serdolikas, malachitas, turmalinai).

Neturintiesiems kantrybės ir nenorintiesiems mokytis savarankiškumo gali padėti labradoras ir juodasis turmalinas (šerlas).

Vandenis – skatins nepriklausomybę ir draugiškumą, išradėjo talentą ir kūrybingumą (metalai: sidabras; akmenys: amazonitas, sugilitas, ametistas, lazuritas, pektolitas, arba larimaras, rodonitas).

Partnerystės klausimus tvarkys malachitas, karneolis ir arbūzinis turmalinas.

Vidinę harmoniją rasti padės Šivos lingamas.

Žuvys – padės nebijoti vienatvės, panaudoti jos tarpsnį tikslingai ir naudingai. Skatins užuojautą, intuiciją ir sugebėjimą pasijusti kito kailyje (metalai: sidabras; akmenys: akvamarinas, ametistas, nefritas, violetinis fluoritas, balkšvas kalcitas).

Talismanai

Kaip minėta, talismanas – tai specialiu laiku iš specialių medžiagų ir specialiu būdu pagamintas objektas, skirtas sėkmei pageidaujamoje srityje pritraukti. Jis gali būti gaminamas iš metalo, akmens, tautos ar genties švento gyvūno odos ar švento medžio. Gali būti braižomas ant pergamento.

Talismanas paprastai turi programą, kurią įdeda talismano gamintojas, jo savininkas arba to savininko Dvasios Mokytojas. Todėl talismanas būtinai gaminamas su konkrečiu ketinimu. Vadinasi, gaminantysis talismaną turi žinoti, kam jis skirtas ir kaip turės veikti. Jis privalo laikytis griežtų taisyklių. Vadinasi, tikro talismano jokioje parduotuvėje nenusipirksite.

Tiek Meksikoje, tiek Lotynų Amerikoje, Afrikoje, Azijoje, Australijoje čiabuviai Jums gali siūlyti „talismanų“ . Būkite atsargūs. Jie gali turėti kokią nors programą, gali jos ir neturėti… Todėl tie, kas supranta, kad visi daiktai veikia pagal jį pagaminusiojo energijos kryptį, turėtų žinoti, kad pasekmių, parsivežus tokį suvenyrą, gali būti visokių…

Taigi tikras talismanas gali būti gaminamas tik žinant visą žmogaus horoskopą, jo planetų stiprumą, jų teigiamas ir neigiamas savybes, karminius ypatumus. Vadinasi, jį siūlyti gamintis gali tik prityręs, o ne tik kompiuterinėmis programomis besinaudojantis astrologas, išmanantis talismanų gamybos principus.

Teisingai pagaminti talismanai turi didžiulę jėgą, todėl juos nešioti gali tik dvasiškai tvirti, emociškai stabilūs, su savimi dirbantys žmonės. Nepasiruošusiam, savo vidinės energijos nemokančiam suvaldyti žmogui jis gali tapti nelaimių šaltiniu. Taip yra todėl, kad talismane slypinti jėga iš pradžių bando savo šeimininką.

Paprastai, kad ateitų sėkmė, būtina išsiaiškinti, kokios Jūsų vidinės ydos trukdo tai sėkmei ateiti. Talismanas pirmiausia ir išryškins tą savybę, kad ji būtų pamatyta ir pergalingai įveikta. Toks išryškinimas dažniausiai būna skaudus: jis kalba įvykiais, situacijomis, ligomis. Vadinasi, talismano išbandymą sugeba atlaikyti tik psichologiškai tam pasiruošęs žmogus. Tai rimtas ir atsakingas užsiėmimas, todėl manantieji, kad, užsidėjus talismaną tuoj pradės sektis, skaudžiai klysta.

Pasiryžus gamintis talismaną, būtina žinoti ne tik jo veikimo jėgos kryptį, bet ir sugebėti tą jėgą suvaldyti, kad šalutinių veiksnių būtų mažiau. Emocingas, savęs ir savo norų nevaldantis žmogus to padaryti nesugebės. Paprastai tai yra astralinė jėga, susijusi su jai atstovaujančiomis esmėmis ir esybėmis. Reikia žinoti, kokios tai esybės ir su kuo jos susijusios. Įvairios tradicijos ir jų talismanai dirba su skirtingų lygmenų esybėmis. Kuo žemesnio lygmens astralinės esybės pritraukiamos, tuo platesnis jų poveikio diapazonas materialiose srityse: pinigai, šlovė, meilė ir t. t. Kuo aukštesnio lygmens esmės, tuo labiau jų energija nukreipiama į sielos tobulėjimą, o ne į apčiuopiamus objektus.

Talismanas, pagamintas ne pagal taisykles, yra nešvarus, todėl pritraukia žemojo astralo esybes. Nešiodami užrašą ar ženklą, būtinai turite žinoti, ką jis reiškia, nes jis veiks… Be abejonės, tai galima pasakyti ir apie dabar populiarias tatuiruotes. Ženklai ir figūros, graviruojamos ant talismanų, turi būti tikslūs, neiškraipyti, išgraviruoti reikiamu laiku ir atitinkamai nusiteikus.

„Akmenų knygoje“ I tome aprašyti subtilumai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį gaminantis talismaną ir jį nešiojant. Apie juos nekalbėsime, nes šios knygos funkcija labiau apibendrinamoji, o ne aiškinamoji.

Talismanų tradicijos

Pasaulyje žinoma daug talismanų tradicijų ir jų krypčių, todėl neišvengiama, kad tie, kurie rinksis talismaną, savaime įsilies į vieną ar kitą. Vadinasi, ta tradicija nešiojančiajam turėtų būti artima, apie ją jam reikėtų plačiau pasiskaityti, pasidomėti.

1. Lemūrijos talismanai.

Jų funkcija buvo sustiprinti ryšį su Aukštesniuoju Aš.

Tai būdavo dvigalis kalnų krištolas, kurio galai būdavo nukreipti aukštyn ir žemyn. Jis simbolizavo materialiųjų apatinių ir viršutinių dvasinių čakrų harmoningą darbą, nukreiptą Paskirčiai vykdyti. Kristalas apjuosiamas sidabro lankeliu, ant kurio būdavo graviruojamas vaiko vardas (šiuo atveju turimas galvoje Kosminis vardas). Jis būdavo gaminamas tuo metu, kai Mėnulis arba Merkurijus sudarydavo tikslią konjunkciją su Sirijaus žvaigžde.

Dar neteko pastebėti, kad šie talismanai turėtų šalutinių veiksnių, išskyrus laipsnišką jį nešiojančiojo sąmonėjimą. Mūsų laikais vietoj Kosminio vardo galite graviruoti Kūrinijos garsą OM.

Iki mūsų dienų išlikusios talismanų tradicijos savaime susipynusios tarpusavyje. Jų ištakos glūdi Atlantidos talismanų tradicijoje, kurią savaip prisitaikė senovės egiptiečiai, chaldėjai, babiloniečiai, persai.

Reikia pasakyti, kad visi talismanai buvo aktualūs tada, kai buvo sukurti, nes tiko būtent tam laikotarpiui, tam vyraujančiam mentalitetui, tiems tikslams, kurie tai epochai buvo svarbūs. Dabartinė epocha kita, žmonės – taip pat, vadinasi, ir talismanai jau skiriasi nuo tų, kurie buvo kuriami prie tūkstančius ar šimtus metų.

Tiesa, bet kuriuo atveju Lemūrijos talismanas aktualus ir dabar.

2. Vediniai talismanai

Viena iš seniausių iki mūsų dienų išlikusi yra vedinių talismanų tradicija.

Indų „Vedose“ kiekviena planeta – tai ištisas mokymas apie mūsų kosminę esmę ir kelią į ją bei saviraišką pagal ją. Tik integravęs savyje planetų energijas žmogus, kaip kosminė esybė, įgyja savo pirmapradę pilnatvę, todėl kiekviena planeta šioje tradicijoje – tai vartai į išsilaisvinimą.

Planetų energija iš esmės nėra teigiama ar neigiama. Atspalvį jai suteikia pats žmogus, atitinkamai ją pritaikydamas. 

Vedinius talismanus gali parinkinėti tik šios tradicijos patyręs astrologas arba hinduistų Guru. Ši tradicija turi daugybę savo krypčių, priklausomai nuo regiono ir pagrindinio Guru, dirbančio tame regione.

Deja, dažni atvejai, kai žmogus perskaitęs vieną ar kelias knygas apie vedinę astrologiją, jau bando vadinti save vediniu astrologu arba pagal ją akmenį pasirenka pats. Šioje tradicijoje kiekvieną planetą atitinka brangakmeniai: deimantas, rubinas, safyras, smaragdas ir t. t. Šie akmenys ypač stiprūs ir reiklūs savo šeimininkui, todėl problemų nebus, jeigu juos paskirs ir būtinai palaimins Guru. Taip paprastai ir būna vedinėje tradicijoje: viskas daroma tik palaiminus Guru. Neturintiesiems Guru, todėl negavusiesiems palaiminimo, šie akmenys gali tapti nelaimių šaltiniu, jeigu žmogus nepasiruošęs priimti jų energijos.

Čia tenka priminti dar vieną dalyką: tik prieš gerą šimtmetį buvo sukurti prietaisai, galėję atskirti smaragdus nuo kitų žalių akmenų, rubinus – nuo kitų raudonų, o safyrus – nuo mėlynų. Senovėje visi mėlyni akmenys buvo vadinami safyrais, žali – smaragdais, o raudoni – rubinais… Net dabar Indijos turguose galima išgirsti panašių dalykų. Todėl sakau, kad skaitytojas giliau pamąstytų ta tema…

Taigi vediniai talismanai skirti tam, kuris tiki Dievu, tiki planetų poveikiu ir iš tiesų siekia dirbti su savimi. Idealu, jei šiuo atveju jis turi hinduistų Guru.

3. Kabalistiniai talismanai

Kabalistiniai talismanai – tai kita gana sena tradicija. Šioje tradicijoje taip pat daugybė krypčių.

Talismanai šioje tradicijoje atlieka ir apsaugos funkciją, kurią turi amuletai, tačiau kartu padeda lengviau pasiekti savo tikslus ir pamaloninti prastą lemtį. Vadinasi, jie jau šiek tiek skirti ir dvasiai, bet kartu jų poveikis kreipiamas ir apčiuopiamų vertybių link.

Jie gaminami, įšventinami ir užsidedami konkrečios planetos dieną ir valandą. Juose graviruojama jau daugiau magiškų simbolių nei vediniuose talismanuose. Čia svarbus planetos, pagal kurią gaminamas talismanas, Arkangelas: taip sustiprinamos reikalingos planetos savybės.

Šie talismanai turi daug šalutinių veiksnių tiems, kurie dar nepasiruošę priimti savo paties neigiamų bruožų ir visai nė neketina su jais dirbti. Tokiems žmonėms kabalistiniai talismanai pirmiausia sukelia chaosą materialiuose dalykuose.

4. Paracelso talismanai

Žymaus Atgimimo epochos filosofo, alchemiko ir gydytojo Filipo Aureolo Teofrasto Bombasto iš Hohenheimo, žinomo Paracelso vardu, talismanai buvo skirti pirmiausia sveikatai. Savo talismanuose jis naudojo rinktinius metalus, buvo sukūręs elektrumą, turintį ypatingos magiškos jėgos, nes tai buvo konkrečiomis konsteliacijomis laipsniškai liejamas visų planetų metalų lydinys.

5. Papiuaso talismanai

Prancūzų mokslininkas, tradicinės medicinos daktaras, žinomas XIX a. pabaigos okultistas Žeraras Enkosas, arba Papiusas, savo talismanų tradiciją sukūrė remdamasis alchemija, senosiomis magiškomis knygomis, kabalistine tradicija, hermetizmu. Savo knygose jis apibūdino visas magijos kryptis, jų užkeikimus, ritualus, talismanus, amuletus ir t. t. Prisiminkime, kad jis buvo mokslininkas, todėl jo aprašai – tai mokslinė medžiaga, kurią, jo manymu, turėtų išmanyti okultistas, kad žinodamas nuodą, žinotų ir priešnuodį. Deja, jo receptai ir dabar domina daugybę nuotykių ir aštrių pojūčių mėgėjų, kuriuos liūdnai galima palyginti su vaikais, kuriems į rankas pateko degtukai. Pasekmės gali būti žiaurios ir ne visada pataisomos.

Jo talismanai daug kuo panašūs į Paracelso talismanus, į kuriuos įtraukiama kabalistinių motyvų. Tiek talismanų gamyboje, tiek magiškose operacijose jis pabrėžia Mėnulio dienų svarbą. Jie skirti įvairiems žmogų dominantiems klausimams.

6. Naujieji talismanai

Autorės siūlomi naujieji talismanai skirti dabartinės epochos žmogui, siekiančiam sąmonėti, visapusiškai panaudoti savo atsineštus sugebėjimus ir koreguoti trūkumus, kad tvirtai eitų savo pasirinktu Keliu.

Tai visų, įskaitant ir transsaturnines planetas, planetų talismanai, kurie taip pat turi būti gaminami atitinkamu laiku, kryptingai nusiteikusio ir tuo tikinčio žmogaus – Meistro. Šiuo atveju išskiriamos trys sąmonės grupės, todėl jei žmogus teisingai nusistatė savąją, šalutinių veiksnių toks talismanas beveik neturės, nes kiekvienai grupei skiriamas toks akmuo, atitinkantis konkrečios planetos jėgą, kurį tą grupė sugebės „suvirškinti“.

Visos šios tradicijos išsamiai išaiškintos „Akmenų knygos“ I tome.

Lieka tikėtis, kad šis trumpas paaiškinimas padės skaitytojui suprasti, kuo skiriasi talismanai ir amuletai.

Ištrauka iš Audronės Ilgevičienės-Astrėjos knygos „Raktas į akmenų karalystę I: Kuo gali padėti akmuo?“, p.104-124.