Visais laikais moterys norėjo būti mylimos ir geidžiamos, laimingos ir sveikos. Taip jau įprasta, kad savu laiku moteris turi tekėti, vadinasi, susirasti sau tinkamą partnerį, gimdyti vaikus, kurie taip pat būtų sveiki, žavūs ir protingi. Jai rūpėjo ir būti žaviai, gražiai, kuo ilgiau išsaugoti lygią odą ir spindintį žvilgsnį. Vadinasi, kad viskas būtų būtent taip, visos tautos turėjo savų priemonių, kuriomis įmanoma pritraukti arba atitinkamai pakreipti visus tuos procesus. Jos naudojosi tomis priemonėmis natūraliai, nes taip buvo įpratusios. Kiek jas naudoti ir kokiais mastais, vadinasi, kiek leistina kištis į paties žmogaus atsineštą karmą ir kiek galima veikti kito žmogaus laisvą pasirinkimą, priklausė nuo atskiros genties ar tautos išmintingųjų arba vedlių sąmonės. Būtent todėl vieni naudodavo primityvią magiją, nes manė, kad jie tiesiog negali būti už tai baudžiami, kiti griežtai drausdavo tai daryti, aiškino, kad už viską visada yra atlyginama…
Liūdna ir net kartais juokinga, bet mūsų XXI a. tos dvi grupės lygiai tokios pat ryškios kaip gilioje senovėje. Tai tik dar kartą įrodo, kaip lėtai vystosi žmogaus sąmonė ir koks ilgas ir sunkus Kelias į Suvokimą. Autorės visų parašytų ir užrašytų knygų pagrindinė tema – sąmonė ir jos evoliucija. Vadinasi, šiuo atveju jos pozicija yra vienareikšmiška: a) į kito žmogaus valią kištis nevalia – tai vienas iš Šviesos (supratimo) pasaulio pagrindinių principų. Todėl už bet kokį kišimąsi, kad ir norint gero (ar to „gero“ nori pats žmogus? Ar Jūs bent žinote, kokią karmą jis atsinešė ir kokios jo pagrindinės gyvenimo pamokos?), tenka anksčiau ar vėliau atsakyti savimi. Būtent todėl toks įsikišėlis dažniausiai nukenčia pats; b) atsineštos karmos negali išvalyti joks kitas žmogus. Ji valoma tik suprantant tai, kas nebuvo suprasta kadaise. Kad suprastume, kartais, deja, patys turime patirti situacijas, į kurias kažkada buvome įstūmę kitus. Kartais tą nesupratimą turime sunkiai išsirgti (tai ypač pastebima vaikystėje: daugelis vaikų sunkiai sirgdami vaikystėje „išserga“ nemažą dalį savo karmos). Apsivalymą ir savo supratimą galime sutvirtinti gerais darbais ir pastiprinti nuoširdžia malda.
Visa tai rašau tam, kad Jūs, mielos moterys, nesitikėtumėte dabar magiškų receptų. Visa magija – Jūsų širdyse, iš kurių Jūs pagal Visatos jums skirtą funkciją turėtumėte spinduliuoti meilę savo vyrui, vaikams ir tik tada pasauliui. Jei ta meilė bus Jūsų širdyje – Jūsų akys negalės nespindėti. Tada Jūs bet kokio amžiaus būsite graži, žavi, spinduliuojanti. Šalia Jūsų tada norės būti ir mažas, ir didelis, ir visiems jiems Jūs užteksite savo vidinės jėgos (magijos, jei norite), kurią suteiks sugebėjimas mylėti. Mūsų technikos amžius „gamina“ vyrišką moterį. Nuo to kenčia ir ji, ir vyrai, ir, žinoma, vaikai. Nuo to kenčia erdvė… Tai nereiškia, kad moteris ir dabar privalo sėdėti prie puodų ir vystyklų. Anaiptol. Vandenio era – bendraminčių, o kartu ir moterų era. Moterys yra geresnės kosminių jėgų laidininkės negu vyrai. Jų subtiliosios sistemos jautresnės. Dar antroposofas Rudolfas Štaineris pabrėžė ypatingą moterų sielų vaidmenį naujoje eroje. Prieš 2000 metų užrašytų evangelijų laidininkai buvo vyrai, o dabar jais daugiausia tampa moterys ( J. P. Blavatskaja, J. Rerich ir kt.). Apie tai galima kalbėti tikrai daug.
Vadinasi, moteris šioje epochoje privalo būti gerbiama. Tačiau kad tokia būtų, ji turi užsitarnauti pagarbą. Užsitarnauti ją tikrai galima laikantis amžinųjų vertybių ir mokant jų laikytis savo vaikus. Lipimas per kitų galvas siekiant karjeros, melas, pyktis, pavydas, kerštas ir nevaldomos emocijos nepuošia moters, neįkvepia jai pagarbos, o kartu tikrai nepadaro jos laimingesnės, geidžiamesnės, gražesnės…
Vadinasi, kiekviena moteris pirmiausia turėtų rūpintis savo širdies grožiu. Jis vidinis, todėl iš pradžių ne visi gali jį pastebėti. Tačiau kuo labiau kreipiamas dėmesys į jį, tuo labiau auga tokios moters vidinis magnetizmas, kurį ji sąmoningai nukreipia ten, kur jaučia, kad turi nukreipti. Taip gimsta spinduliuojanti asmenybė, atvira kosminei Kūrybai. Tai ateities moteris, nors iš tiesų tai ir yra Tikroji Visatos Moteris.
„Lemtinga“ moteris, kurios prototipą bando pakišti mums eterinio pasaulio sąmonės (žr. „Akmenų knygos“ II tomo I dalį „Apie nežemiškų pasaulių sąmonę“) perpildyti televizijos ar kino ekranai, kaip ir tos krypties literatūra, – tai aistringa, valdinga ir nemokanti iš tikrųjų mylėti moteris. Pagal ją meilė – tai emocinga aistra, kuriai įgyvendinti ji naudoja bet kokias priemones. Iš tiesų tai nelaiminga moteris, kuri sėja aplink save kančią tiems, kas tik pabando ją mylėti. Tai spektaklis, kurio aktoriai kenčia iš tiesų. Kam reikalingas toks spektaklis? Be abejo, tik, griovimo idėjai, kuriai atstovauja Nesupratimas arba Chaosas… Chaoso jėgos žino, kad pavertus moterį griovimo įrankiu lengviausia „paguldyti Žemę ant menčių“. Todėl ta linkme labai daug dirbama. Moterį pavertus biorobotu, kur kas paprasčiau tai padaryti ir su vyru…
Visa tai buvo rašoma, kad tie, kas skaito šias eilutes, susimąstytų apie vertybes: kas tikra, o kas tik taip atrodo…
Taigi, kad būtų išskleistas širdies grožis, į pagalbą gali ateiti ir kai kurie akmenys:
rožinis kvarcas padės priimti ir pamilti save, atsipalaiduoti. Ypač gerai labai užsidariusioms, užsispaudusioms, nemokančioms atsipalaiduoti („kaulėtomis“ besijaučiančioms) bet kokio amžiaus mergaitėms ir moterims. Taip jau yra, kad kai žmogus užsispaudęs, jam atrodo, kad jo niekas nemyli ir jis niekam nereikalingas. Iš tiesų pradėti čia reikia nuo savęs. Gerai jis ir toms, kurios bijo meilės, nes manosi, kad jas sužeis ir paliks (joms reikia priminti, kad mūsų mintys turi didžiulę jėgą, todėl jei apie kažką nuolat galvosi – tai įvyks. Minties koncentracija pagrįsti visų krypčių magijos veiksmai ir ritualai. Vadinasi, mąstykite pozityviai).
Tinka toms, kurios dėl nemeilės sau užsidirba depresiją. Esant kuriai nors iš aprašytųjų problemų, įtraukite į savo gyvenimą rausvą spalvą (drabužiai, jų detalės, sienos ar bet kas)
Jo nešiojimo vieta – širdies centras. Vadinasi, idealiausiai veiks pakabutis arba karoliai. Žinoma, galite nešioti ir jo žiedą (būtinai ant bevardžio piršto), auskarus ar ką kita. Rožinio kvarco žvakidės, rutuliai, tiesiog mineralo gabalai šilumos ir gėrio gali suteikti visai Jūsų aplinkai, jei bus joje padėti.
Jį puikiai papildyti gali žaliasis kvarcas. Todėl, kas nori, gali nešioti juos abu.
Ametistas padės sutramdyti pyktį, susierzinimą, ramins įtampą ir nervinio pobūdžio galvos skausmus. Naudingas toms, kurios labai greitai perima kitų nuomonę ir nuotaikas. Galima, kai reikia, palaikyti rankoje jo kristalą, nešioti karolius, auskarus. Žiedas šiuo atveju veiks švelniau. Rėminamas į sidabrą.
Mangano kalcitas skatina motinišką meilę ir priėmimą aplinkui visko taip, kaip yra. Jis padeda atskirti meilę nuo emocingo prisirišimo ar pareigos, taip pat pradėti suprasti, kad padėti visiems neįmanoma, net jei labai norėtumei, nes toli gražu ne visi, kas ieško pagalbos, pasiryžę padėti sau patys (daugelis jų tiesiog naudojasi kitais). Žadina vidinę šilumą, draugiškumą, pozityvų mąstymą, stiprina širdį ir normalizuoja jos ritmą. Gali nešioti bet kokio amžiaus mergaitės ir moterys.
Idealiausia būtų kabinti jį ant širdies centro. Tai minkštas akmuo, todėl kai kam gana greit „susidėvi“. Nesibijokite to, tiesiog, jei taip atsitiks, padėkokite akmenėliui už pagalbą ir įmeskite į upę arba užkaskite žemėje.
Rodochrozitas aktyvina širdį, kūrybingumą, skatina išreikšti savo gerus jausmus, džiaugtis jais. Tai labai vitališkas ir dinamiškas akmuo. Greitai kelia kraujospūdį, todėl naudingas tiems, kurių jis žemas. Tiems, kieno aukštas, rodochrozito geriau nenešioti. Būtent dėl tos priežasties jo nereikėtų dėvėti naktį. Esant migrenai, prispauskite jį ir palaikykite prie medulla oblongata (duobutė, esanti ten, kur baigiasi kaukolė ir prasideda stuburas).
Jo siela dvynė – malachitas, todėl kas nori, gali nešioti juos kartu. Malachitas ištraukia užslėptus jausmus į paviršių, padeda juos išreikšti. Jis jau nuo senovės buvo laikomas moterų akmeniu, todėl daugelis tautų jį skyrė savo meilės deivėms ir laikė tą akmenį jų atitikmeniu. Buvo manoma, kad jis suteikia laimę ir traukia turtus. Suteikia harmoniją, tikrumą, vidinį saugumą, sugebėjimą suprasti kitus ir suprantamai pateikti tai, ką norite išreikšti pačios. Traukia aplinkinių dėmesį, todėl gali būti naudingas tiems, kam to reikia (pvz., aktoriams ir pan.). Jeigu rodochrozito dėl kraujospūdžio negalite nešioti, imkite tik malachitą.
Moterims malachitas ramina menstruacijų skausmus ir palengvina gimdymą. Naudingas sergant lyties organų ligomis, esant seksualinėms problemoms.
Viena iš nevaisingumo problemų – moters baimė pastoti, kiekvienos, žinoma, dėl savų priežasčių. Šiuo atveju labai praverstų nuolat nešioti didesnį malachitą ant krūtinės, kartu bandyti įvairias kūno atpalaidavimo (šokis, joga ir t. t.) galimybes, taip pat ugdytis savo pozityvų mąstymą. Jei nevaisingumo priežastis nėra karminės ar organinės kilmės, prijungus dar prie viso to darbo maldas Švč. Mergelei Marijai, rezultatai visai tikėtini.
Malachitą ypač tinka rėminti į varį arba žalvarį, tačiau tinka ir auksas. Toks žiedas nešiojamas ant bevardžio piršto. Labai gerai pakabutis arba karoliai.
Andų opalas (rožinis) gana greitai padeda pamatyti, ko reikia Jūsų sielai, o ko – ne. Jį nešiojant ganėtinai greit priimami sprendimai dėl draugų-nedraugų, meilių-nemeilių. Jis pamažu valo kelią link Jūsų Paskirties, jei tik sugebėsite skaityti jo siunčiamus ženklus.
Jam į pagalbą ateina žaliasis opalas (taip pat randamas Anduose).
Tai puikūs akmenys širdies centrui suaktyvinti ir nereikalingoms proto bei senų įsitikinimų apnašoms apvalyti tiems, kurie jau bando save įvardyti dvasios ieškotojais arba jau yra ieškotojai.
Galima rėminti į sidabrą ir nešioti ant širdies arba bevardžio piršto.
Morganitas – tai berilų grupės mineralas, kaip ir visi berilai, ypač svarbus, todėl savaime pamatomas tų, kurių siela iš tiesų pradeda busti. Jis padeda atverti dar gilesnį širdies lygmenį, skatina visapusiškai pažinti žodžius „sąžinė“, „atsidavimas“. Jis taip pat, kaip ir kiti širdies centro akmenys, turi savo sielą dvynę. Tai smaragdas. Šie akmenys skirti žmogui, kuris pradeda suprasti, kad iš tiesų jis yra dvasia, kuri dabar tiesiog yra savo eilinėje komandiruotėje Žemėje, todėl giliai supranta tos komandiruotės užduotį arba pradeda ją suprasti. Be abejo tas, kuris supranta, imasi ją ir vykdyti. Tokiam žmogui pats Dangus pradeda siųsti viską, ko reikia šios „komandiruotės“ tikslui įgyvendinti. Pirmiausia jam atsiunčiami jo bendražygiai, iš kurių vienas gali būti ir seniai pažįstama gimininga siela.
Galite nešioti šiuos akmenis kartu, galite tik vieną iš jų. Morganitas mėgsta būti ant bevardžio piršto, smaragdas gali būti tiek ant bevardžio, tiek ant mažojo. Galimi pakabučiai, auskarai. Rėminti juos galima į sidabrą arba baltąjį auksą, arba aukso ir sidabro lydinį lygiomis dalimis.
Kitas moteriai svarbus akmuo yra mėnulio akmuo. Tai savotiškas moteriškumo simbolis. Skatina moteriškumą, pažįstant Visatos šauksmą ir sekant juo, sugebėjimą suprasti, užjausti kitus. Tiek Rytuose, tiek Europoje jis jau daug amžių buvo laikomas laimės akmeniu ir naudojamas darbui su sapnais bei meilės magijoje, susijusioje su Mėnulio dievybėmis. Jis gali suteikti savo šeimininkei iracionalius impulsus, apvalančius intuiciją ir platesnį suvokimą.
„Užsispaudusioms“ moterims jis nepakeičiamas. Tuo pat metu jos galėtų nešioti ir rožinį kvarcą. Per daug emocingos jį turėtų nešioti ant nelaimingosios rankos (dešinės) mažojo pirštelio sidabre, bet nenešioti jo karolių ar pakabučio (tada emocijos taps dar aštresnės). Nelaimingojoje pusėje jį galėtų nešioti ir lunatizmu sergantys žmonės.
Mėnulio akmuo nepakeičiamas, kai reikia sureguliuoti hormoninį ciklą (vadinasi, naudingas ir tada, kai nevaisingumo priežastis – hormonų pusiausvyros nebuvimas): tiek sureguliuojant menstruacinį ciklą (klijuoti prie II čakros), tiek pogimdyvinės depresijos (atsirandančios dėl hormonų persitvarkymo) metu (tada kartu tinka ir rožinis kvarcas). Naudingas klimakterinio periodo metu.
Melsvasis chalcedonas – ne tik oratoriaus akmuo, padedantis kalbėti tai, kas reikalinga, ir taip, kaip reikalinga. Jį nešiojantis žmogus mažiau ima reikalauti iš kitų ir nesikabinėja dėl smulkmenų. Itin naudingas moterims klimakteriniu periodu. Jį nešiojant ant kaklo, kartu geriant jo vandenį (galima kartu su mėnulio akmenėliu) nejaučiami nemalonūs to periodo pojūčiai. Periodas praeina gana sklandžiai ir ramiai.
Karneolis – legendiniu tapęs akmuo, pritraukiantis vyriškius. Daugybė jį nešiojusių moterų kalba tą patį: iš pradžių į aplinką įsilieja vis daugiau ir daugiau vyriškių, iš kurių palengva išsikristalizuoja dažniausiai vienas. Kodėl taip yra? Karneolio funkcija – padėti valyti karmą su priešinga lytimi. Jis veikia II čakrą, todėl kartu ir kiek suminkština savo šeimininkę, pašalina jos turėtus blokus, skatina būti žaismingesnę, lengvesnę (tai itin svarbu toms, kurios nemoka arba galvoja, kad nemoka tokios būti), seksualesnę. Jis žadina kūrybingumą, įskelia kibirkščių moters akyse. Be abejo, ji tada tampa patrauklesnė. „Karmos valymas su priešinga lytimi“ reiškia, kad bus prisitrauktas žmogus, su kuriuo reikia ją valytis. Taip ir nutinka. Jei to siekiate, karneolį geriausiai nešioti paslėptą ant krūtinės. Žinoma, tai gali būti ir pakabutis, ir žiedas ant bevardžio piršto.
Gali būti naudojamas frigidiškoms moterims gydyti (klijuoti ant II čakros). Naudingas nėštumo metu, maitinant kūdikį. Teigiamai veikia odą.
Giminingą sielą kviečia smaragdas.
Tikrų perlų, pasak mūsų gemologų, gauti nebeįmanoma. Vadinasi, visi jie jau bus auginti. Jų kokybė priklauso nuo auginimo arba kūrimo proceso ir to proceso trukmės. Vadinasi, jie labiau tiks grožiui pabrėžti, o ne kitokiems tikslams.
Stiprų menstruacinį kraujavimą stabdo rodonitas.
Menstruacijas harmonizuoja ir skausmus ramina agatas su gimdos piešiniu, malachitas.
Nevaisingumo problema gali būti organinės, hormoninės, emocinės, psichologinės ir karminės kilmės. Daugiau apie tai galima paskaityti „Akmenų knygos“ I tome. Trumpai tariant, daugeliui moterų, negalinčių pastoti, daug padeda nuoširdžios maldos Švč. Mergelei Marijai, ypač jos apsireiškimo vietose (knyga „Švč. Mergelės Marijos apsireiškimai Lietuvoje“). Tai daryti reikėtų ir toms, kurios patyrė nors po vieną abortą. Tada karminės priežastys išsilaisvina, jei tokia yra Dievo valia, vadinasi, Jūs įrodėte savo gyvenimu, kad jau esate verta kūdikio.
Organinės kilmės pažeidimus, atsiradusius po sunkių ligų arba ilgą laiką vartojus hormoninius preparatus, tvarko chrizoprazas. Jis naudingas ir tada, kai partneriai konfliktuoja tuo klausimu: vienas nori vaiko, kitas – ne (M. Giengeris).
Psichologines problemas padeda spręsti rožinis kvarcas.
Emocinę įtampą arba hormoninius sutrikimus tvarko mėnulio akmuo.
Pasak M. Giengerio, beveik visoms nevaisingumo priežastims spręsti tinka karališkasis topazas. Jis padeda ir sutrikus kiaušidžių funkcijai, esant hormonų sutrikimams ir organinėms blokadoms. Be abejo, tam nereikalingas juvelyrinės kokybės akmuo, užtenka kristalo.
Visais šiais atvejais akmuo klijuojamas ir nešiojamas prie II čakros, gali būti geriamas vanduo (pvz., chrizoprazo).
Nėštumo metu gali padėti:
Kacholongas – tai legendinis šio periodo akmuo, saugantis moters ir vaiko fizinę ir psichinę sveikatą. Akmuo, keisdamas spalvą, reaguoja į mažiausius būklės pokyčius, todėl būna, kad moteris puikiai išvaikšto visą nėštumo periodą, pagimdo sveiką kūdikį, tačiau akmuo „miršta“. Tai patvirtina daugybė konkrečių atvejų.
Gintaras suteikia lengvumo, saugumo, ramina per didelį rūpinimąsi ir baimę.
Chrizokola – daugelio tautų vaiko ir motinos amuletas. Ypač naudingas emocingoms, sunkiai besivaldančioms moterims.
Diumortjeritas suteikia lengvumo toms, kurios mėgsta prisigalvoti nebūtų dalykų. Priemonė nuo blogavimo ir vėmimo nėštumo metu.
Mėnulio akmuo palengvina hormonų pertvarką.
Agatas su gimdos piešiniu stiprina gimdą ir harmoningą jos ir vaisiaus augimą, saugo kūdikį.
Melsvasis chalcedonas naudingas prasidėjus tinimams, t. y. kaupiantis vandeniui.
Akmenys, tinkantys prieš gimdymą ir gimdant (pagal M. Giengerį):
Karneolis suteikia drąsos, gyvybingumo ir jėgos procesui (ant kaklo).
Magnezitas ramina pasipriešinimą, atpalaiduoja gimdymo krizių metu (ant kaklo arba vanduo).
Chrizokola padeda atsiverti ir atsipalaiduoti (ant kaklo arba vanduo).
Heliotropas saugo nuo infekcijos (vanduo).
Biotito linzė padeda atsipalaiduoti, pagreitina gimdymo eigą, skatina lengvą gimdymą (turėti rankoje arba dėti ant pilvo prie gaktos plaukų).
Malachitas skausmams sustiprinti arba sumažinti (laikyti rankoje, dėti prie gaktos plaukų).
Po gimdymo tinka (pagal M. Giengerį):
Agatas su gimdos piešiniu norint atgauti buvusią gimdos padėtį (dėti ant pilvo).
Rodonitas – kad greičiai užgytų žaizdos (dėti į kelnaites, gerti vandenį).
Mėnulio akmuo hormonų pertvarkai palengvinti (karoliai, pakabutis).
Mokaitas (Austral. Jaspis) – sveikatai stabilizuoti.
Epidotas – atsigauti pervargus (pakabutis, vanduo).
Melsvasis chalcedonas, kacholongas – kad susidarytųpieno (ant kaklo).
Vaikui po gimdymo tinka (pagal M. Giengerį):
Ametistas palengvina integraciją į žemiškąją būtį (dėti kristaliuką arba „būgninuką“ į lovelę).
Rutilo kvarcas padeda įveikti gimdymo traumą (dėti į lovelę).
Kalcitai skatina stabilų vystymąsi (dėti į lovelę arba vynioti į vystyklus).
Citrinas ramina virškinimo problemas (vynioti į vystyklus prie III čakros).
Bet kuriuo atveju kūdikiams idealiai tinka rožinis kvarcas, kuris ramins ir atpalaiduos. Galite jį kabinti virš lovelės ar dėti netoli jos.
Vaikams patartina naudoti švelnių formų akmenėlius.
Dygstant dantukams, galite užverti ant siūlo žvejotą gintarą – tegul graužia. Tai senovinis pajūrio moterų receptas.
Akmenims, taikomiems kosmetikoje, skirsime atskirą straipsnį.
Ištrauka iš Audronės Ilgevičienės-Astrėjos knygos „Raktas į akmenų karalystę I: Kuo gali padėti akmuo?“, p.139-148.