Jis reikalingas moterims. Ypač stiprus per Mėnulio jaunatį ir pilnatį.
Mėnulio akmuo sustiprina apsauginius instinktus, meilę namų židiniui, suteikia taiką ir harmoniją, trauką dvasiniams dalykams, įtaigą ir jausmų subtilumą.
Jis išvaiko melancholiją ir neaiškios kilmės baimes.
Reiktų nešioti turintiems problemų su motina.
Moterims mėnulio akmuo suteikia daugiau moteriškumo, švelnumo, gyvenimo džiaugsmo, jautrumo ir užuojautos kitiems, padeda išlaikyti jaunatvišką išvaizdą. Tai puikus pagalbininkas nėštumo metu. Pogimdyminiame laikotarpyje skatina pieno liaukų darbą.
Mėnulio akmuo skatina intuiciją, padeda geriau suvokti ir įvaldyti pasąmonės pasaulį, įsiklausyti į kitą žmogų. Intuicijos, aiškiaregystės skatinimui jis dedamas ant trečios akies.
Uždėtas ant komunikacijos čakros (V) jis skatina vidinį balsą ir telepatiją. Tai mentalinio kūno akmuo.
Gydomosios savybės:
Mėnulio akmuo padeda sergant nervų ligomis. Jis palaiko hormonų pusiausvyrą organizme, padeda pašalinti emocines blokadas, gydo kraujo ligas, anemiją, kepenis, pervargimą, skausmą sąnariuose. Padeda nuo auglių, ypač gimdoje ir skrandyje.
Linkusioms į moteriškas ligas, esant skausmingoms menstruacijoms, klimakterinio periodo metu patartina gerti mėnulio akmens eliksyrą. Galima kombinuoti jį su granato žiedų esencija.
Esant skydliaukės sutrikimams, nešiojamas mėnulio akmens pakabukas arba karoliai prie pat kaklo. Tą patį galima daryti, norint sureguliuoti komunikacijos centro veiklą.
Patartina nenaudoti gydymui per pilnatį. Po gydymo būtina nuplauti tekančiu vandeniu ir pakrauti tekančioje saulėje.
Papuošalai plaunami ir pakraunami kartą per dvi – tris savaites (priklausomai kaip intensyviai jie buvo dėvimi). Žiedelis nešiojamas ant mažojo laimingos rankos (vyrams – dešinė, moterims – kairė) pirštelio, būtinai sidabre. Pakabukai ir auskarai taip pat rėminami į sidabrą.