Senovės egiptiečiai jį plačiai naudojo amuletams, viduramžiais jis buvo laikomas karių akmeniu. Jaspis buvo labai svarbus žydams, o senovės graikai tikėjo, jog jis suteikia vidinę harmoniją ir santuokinę laimę (ypač raudonas). Romėnai manė, jog jis nuveja demonus, plėšrius žvėris ir piktas dvasias. Daug tautų jį naudojo gydymui. Amerikos indėnų šamanai naudojo jį magiškiems ritualams.
Jaspis primena, jog mes gimėme ne tik rūpintis savimi ir savo gerbūviu, bet kad neštume džiaugsmą kitiems. Jis skatina atsakomybės jausmą, sugebėjimą apsiginti, kovoti, drąsą, padeda pasiekti užsibrėžtus tikslus, bet gali sustiprinti konfliktiškumą ir agresiją. Jaspis saugo nuo blogų įtakų, padeda palaikyti kontaktą su stabilizuojančiomis žemės energijomis, harmonizuoja aurą ir čakras. Pažadina garbingumą, tiesmukiškumą, padeda įveikti net ir nemėgstamas užduotis, skatina fantaziją ir idėjų realizaciją.
Jaspį gali nešioti ilgai sergantys, kad išlaikyti gyvenimiškąją energiją. Naudojamas sergant skrandžio, kepenų, pūslės, žarnyno ligomis bei nervams raminti.
Geltonai rudas jaspis padeda labiau suprasti kitus žmones, atleisti jiems jų klaidas, saugo nuo perdėtų išgąsčių ir stiprina atmintį, suaktyvina organizmo gydomąsias galias, skatina savirealizaciją ir palengvina prisitaikymą prie naujų situacijų.
Meditacijose jo įtaka sustiprinama citrinu. Tinka 3, 2 čakroms. Jo poveikį indėnų šamanai stiprindavo turkiu (inkstams, kepenims, pūslei). Naudojamas žarnyno, kepenų, pūslės, virškinimo susirgimams palengvinti.
Raudonas jaspis išlaisvina nuo kitų žmonių sukurtų blokadų ir įtakų. Jis suteikia vidinę harmoniją, pasitenkinimą santuoka, draugyste ar profesija, padeda atsisveikinti su pykčiu, skatina atsakomybę už savo sprendimus ir jų realizaciją, apsaugo pavojaus metu.
Tinka 1 ir 2 čakroms.
Jis skatina greitesnį žaizdų gijimą. Jei bėga kraujas iš nosies, užsidėkite raudoną jaspį ant kaktos.
Karoliai harmonizuoja nervų sistemą ir stiprina imunitetą. Raudono jaspio, magnezito ir kalnų krištolo eliksyras padeda numesti viršsvorį (gerti prieš kiekvieną valgį). Nėščiąsias apsaugo nuo vėmimo, nuo kūdikio apsigimimo,strėnų skausmų, vandens kaupimosi kojose, skatina nekomplikuotą gimdymą. Reguliuoja menstruacinį ciklą, suaktyvina kiaušinėlių veiklą.
Žalių atspalvių jaspis skatina gyvenimiškąją jėgą, pašalina baimes, pažadina norą gyventi ir džiaugtis gyvenimu, šiltai priimti kitus žmones, rasti pasitenkinimą darbe, mažina agresiją ir didina koncentraciją.
Tinka 4,3,2 čakroms.
Naudojamas širdies, inkstų ligoms, gerina kraujo apytaką.
“Leopardo odos” jaspis skatina atsakomybę ir kantrybę, mažina liguistą pavydą ir nesveiką prisirišimų baimę, medžiotojo instinktą ir poreikį kankinti gyvulius ir žvėris.
Pašalina blokuojančias baimes, depresijas, kaltės jausmą bei padeda valdyti emocijas, su šiluma žvelgti į žmones, žvėris ir augalus.
Tinka 3,2 čakroms. Gali būti naudojamas su raudonu jaspiu. Šis jaspis valo kepenis, inkstus, pūslę, tulžį, mažina blogą kūno kvapą. Nešiojamas ant kaklo tvarko skydliaukės darbą.
Vaivorykštinis jaspis gydymui ypač naudojamas Kinijoje.
Jis padeda nekreipti dėmesio į kitų pavydą, įžvelgti asmeninius šansus ir lemiamus momentus, skatina intelektą ir koncentraciją.
Tinka 2 ir 5 čakroms. Penktai čakrai ypač tiks su melsvu chalcedonu. Padeda infekcinių susirgimų, bronchų, viršutinių kvėpavimo takų katarų metu. Jis mažina kosulį, valo kvėpavimą. Ypač gerai veikia naktį. Galima naudoti kartu su atitinkamomis žolėmis.
Jaspis rėminamas į sidabrą ir nešiojamas ant rodomojo piršto laimingos rankos. Labai tiks karoliai, auskarai, prigludę prie ausies spenelio, pakabučiai atitinkamuose lygiuose.
Valomas kelis kartus per mėnesį po drungnu tekančiu vandeniu ir trumpai pakraunamas tekančioje saulėje. Galima pakrauti ir ant kalnų krištolo drūzos.

Jaspis imituojamas retai. Dažniausiai jis naudojamas kitų mineralų imitacijai.
Painiojamas su chalcedonais, serpentinu, epidotu, jolitu, kalkakmeniu ir t. t.