Nuo seno citrinas buvo naudojamas dvasinėms jėgoms suaktyvinti. Romos legionieriai nešiojo jį ant krūtinės, kad saugotų nuo nužiūrėjimo ir intrigų.
Citrinas padeda susikoncentruoti, susikaupti, kontroliuoti emocijas, suteikia vidinės jėgos padaryti atranką praeities prisiminimuose ir nuspręsti, ką iš buvusio patyrimo panaudoti, o ką – paleisti. Jis suteikia galios naujai pažvelgti į emocinius išgyvenimus ir juos objektyviai įvertinti. Citrinas pažadina pasitikėjimą savimi, padeda įveikti baimes, sustiprina jautrius ir pažeidžiamus, depresyvius ir melanchološkus žmones. Jį patartina nešioti tiems, kas pastoviai patiria stresus (ypač jei juos susikuria patys), kandidatams į savižudžius.
Ryžtingiems ir siekiantiems užsibrėžto tikslo padeda sėkmingai kopti karjeros laiptais ir įveikti visus išbandymus.
Citrinas – puikus pagalbininkas kelionėse. Jis gerina oratorinius sugebėjimus, padeda aiškiai formuoti mintis, ištaisyti kalbos defektus. Gerai tiems, kam tenka daug bendrauti. Tinka 3 čakrai (saulės rezginiui).
Gydomosios savybės:
Citrinas ramina nervų sistemą, depresijas, kvėpavimo takų uždegimus, bronchinę astmą, tvarko medžiagų apytaką, stiprina imuninę sistemą, širdį, kepenis, inkstus, reguliuoja insulino gamyba organizme.
Naudojamas kartu su gintaru, tvarko skrandžio uždegimus, padeda gydyti auglius pirminėje stadijoje.
Jo eleksyras naudojamas kraujo užkrėtimo atvėjais. Padeda įsisavinti vitaminus A, C ir E. Didelį poveikį turi reguliuojant baltuosius ir raudonuosius kraujo kūnelius.
Nemiga sergantiems patartina citriną naudoti kartu su rožiniu kvarcu.
Citrino ir ametisto eleksyras stimuliuoja plaukų augimą ir naikina pleiskanas.
Citrinas valomas 1-2 kartus per mėnesį tekančiu vandeniu, po to pakraunamas tekančioje saulėje.
Nešiojamas ant laimingos rankos (vyrams – dešinės, moterims – kairės) bevardžio piršto aukse.